Rally Barbórka Bis

Data: 11.12.2022
Zawody: Rally Day

Miejsce imprezy: Warszawa
Liczba prób sportowych: 7
Nawierzchnia utwardzona: asfalt, beton, kostka, szuter
Pilot: Nie wymagany
Finałowa runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pucharu Auto Koło Centrum - Rally Barbórka Bis - Kryterium Witolda Prószyńskiego - Taty.

Mając na uwadze mój sentyment do tego Rajdu, którego czterokrotnie byłem twórcą - Komandorem, zawsze starałem się o to, żeby była WYDARZENIEM WARSZAWY, wprowadzając co roku nowe elementy, czyniąc ja coraz atrakcyjniejszą, tak i teraz z bliskimi mi Osobami, co roku staram odtworzyć namiastkę tego „prawdziwego” rajdu w formie amatorskiej, poszerzając i poszukując nowych jeszcze atrakcyjniejszych widowiskowych prób sportowych. Miło mi zakomunikować, że właśnie uzyskaliśmy zgodę na pozyskanie atrakcyjnej lokalizacji terenu do rozegrania próby szybkiej, technicznej o nawierzchni asfaltowo–betonowe, pokrytej warstwą piasku, dającą niesamowita frajdę z jazdy z uwagi na jej bezpieczny przebieg.

Jak dotychczas wzorem „RAJDU BARBÓRKA - OGÓLNOPOLSKIE KRYTERIUM ASÓW”, będzie „ niestety” beczka „TATY” , która od kilku lat jest najważniejszą atrakcją rajdu z uwagi na rozmieszczenie wokół niej trybun, kosztem słynnych, trudnych technicznych przejazdów „PANI KAROWĄ”. Tradycyjnie naszą imprezę zakończymy w świetle flar dla 12 najlepszych Uczestników miejsc zajętych w klasyfikacji generalnej o Super Próbę Puchar Witolda Prószyńskiego.

Dodatkowe podziały i klasyfikacje:

Puchar Mistrzów - dla utytułowanych zawodników, którzy zakończyli karierę zawodniczą i w ostatnim okresie uwidaczniają się na forach internetowych.
Puchar Pań - kobieta kierowcą (pilot może być płci odmiennej)
Puchar Dziennikarzy - za kierownicą dziennikarz z wyłączeniem klasy gość (pilot może być osobą postronną)
Klasa Gość - zawodnicy z licencją, samochody bez podziału na poj. silnika. klasyfikowani będą jedynie tylko w swojej klasie. W klasie gość dopuszcza się start na oponach przeznaczonych do sportu.
Puchar Oldtimerów - Dinozaurów -  na świetny pomysł i życzenie naszych uczestników startujących imprez w latach 2000 - 2015.

Zapisy

Lista zgłoszeń

Regulamin

Komunikaty

07.12.2022
Jak przystało na naszą Barbórkę-BIS, wszystkie 7 prób rozegranych zostanie na terenie Warszawy, a więc będzie to próba na Siekierkach, znana z naszych słynnych imprez z przed 8 lat. Teraz już po tak długiej przerwie będziemy mieli możliwość po raz drugi rozegrać typową szutrową próbę, tym razem na podłożu utwardzonym, asfalt, beton, bezpiecznej dla zawieszenia, bardzo szybkiej, technicznej i co najważniejsze umożliwiającą ten typ jazdy w bezpiecznych warunkach. Trzecią lokalizacją będzie już nasza stała baza na terenie zaprzyjaźnionej Firmy LIBET, gdzie rozegramy po raz pierwszy próbę w nowej konfiguracji, bardziej bezpiecznej, dającą jeszcze większą frajdę z jazdy satysfakcje. Tutaj też rozegrana zostanie nocna widowiskowa „Super Próba” o mój puchar, w świetle FLAR i tradycyjne zakończenie rajdu.

Dzięki pozyskaniu nowego Sponsora: CENTRUM RAJDOWEGO SZKOLENIA, postanowiliśmy wprowadzić klasyfikacje dla Uczestników, którzy po raz pierwszy biorą udział w rajdowych imprezach samochodowych. Szczegóły podamy w oddzielnym komunikacie, który powinien niezdecydowanych zdopingować do startu w naszej imprezie. Jednocześnie w związku z licznymi pytaniami, potwierdzam, że powracamy po pandemii, do naszych stałych uroczystość zakończenia sezonu podsumowującego roczną rywalizacje, połączona z rozdaniem nagród - Witold Prószyński.